KHK Dayanışması, İkinci El pazarı

yorumsuz
1.201
KHK Dayanışması, İkinci El pazarı

Gün geçmiyor ki KHK dayanışması artmasın, KHKlılar yaratıcılıklarını ortaya koymasın.. Üretmeye, faydalı olmaya ve hayatta kalmaya devam eden ihraç edilen kamu görevlilerine yenileri eklendi. Eskişehir’de KHK ile ihraç edilen Barış için Akademisyenleri Tepebaşı Belediyesi’ne ait olan Hanımeli Sokak’ta 2.el pazarıyla dayanışmayı büyüttü.

Sendika.org’un haberine göre;

Eskişehir üniversitelerinden KHK ile ihraç edilen Barış İçin Akademisyenler bir yıl sürdürdükleri dayanışma dersleri deneyiminin ardından Eskişehir Okulu kurmuştu. Eskişehir Okulu etkinliklerine (23 Eylül 2017) ilk kez 2. el eşya dayanışması etkinliği de ekledi.
Tepebaşı Belediyesinin Kanatlı AVM yanında oluşturduğu kapalı Hanımeli Sokakta bulunan stantlar bugün erken saatlerde Barış İçin Akademisyenlerin topladıkları ikinci el ev eşyaları, pratik ev aletleri, kıyafetler, ayakkabılar, takılar, süs eşyaları, kitaplar ile dolduruldu.
Eskişehir Okulu adına konuşan Duygu Abbasoğlu ilk kez denedikleri bu etkinliği sürdürmek istediklerini, elde edilen gelirle dayanışma olanağı yaratılırken; ayrıca ikinci eli dönüştürerek tüketim alışkanlıklarına alternatif oluşturmak istedikleri belirtti.

Haberin Devamını Okuyun

Kaynak: sendika62.org

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın