Hakkı Koruyalım Bize Yakışır

yorumsuz
1.270
Hakkı Koruyalım Bize Yakışır

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kamu kurumlarından yapılan ihraçlar ve açığa almalara ilişkin gelinen durumu twitter hesabından yayınladığı twitlerle değerlendirdi.

Sayısı 150 bine  ulaşan ihraçlar hakkında Genel Başkan Koncuk, “Şimdi komisyon kararı beklenecek, ancak komisyonun kriterleri değiştirme, yumuşatma yetkisi olacak mı? Bilmiyoruz.” diyerek OHAL Komisyonu’nun nasıl karar vereceğine dair belirsizliğe işaret etti ve şöyle devam etti:

Türkiye, alçak darbeye doğrudan destek vermiş olanlar hariç, gerek ihraç gerekse açığa alma konusunda artık yeni yaklaşımlar sergilemelidir.

Açığa alınan personellerin durumuna ilişkin İsmail Koncuk, “MEB açıktakilerle ilgili zaman zaman yeni değerlendirmeler yapmakta iadeler olmaktadır. Yeterli midir? Hayır, ancak valiliklerden daha iyidir. Şu an valiliklerde durum daha vahimdir. İnisiyatif kullanmaktan ısrarla kaçan hatta korkan valilikler iadelerde cimri davranmaktadırlar. Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık bu konuda net bir talimat vermedikçe valiliklerde yaşanılan keyfiliklerin düzeleceğini söylemek zordur.” dedi.

Genel Başkan Koncuk, yapılan idari işlemleri hakkında gelen olarak şöyle değerlendirdi:

Banka, sendika üyeliği, kaynağı belli olmayan ihbarlar binlerce masumun canını yakmaya devam etmektedir. Çözüm hukuka bağlı kalmaktır. Bizim geçmişimiz de, dünya görüşümüz de bellidir, kimseye verecek hesabımız ya da diyet borcumuz yoktur. Kaygımız masum insanları kaybetmektir. Siyasi angajmanları gözünü kör etmemiş, zerre Allah korkusu, birazcık hak, hukuk kaygısı olan her insan yanlışları söylemekle mükelleftir. Bu sebeplerle adaletin, hakkın, hukukun bu ülkede hala geçer akçe olduğunu tüm dünyaya göstermenin tam sırasıdır. Hakkı koruyalım, bize yakışır.

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın