Gergerlioğlu’na Verilen Ceza Hakkında

yorumsuz
3.748
Gergerlioğlu’na Verilen Ceza Hakkında

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, 22 Şubat 2018 tarihli Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasında sosyal medya hesabında “çocuklar ölmesin analar ağlamasın” görseli üzerine

Bu fotografa bakıp niye bu savaşın bitip tüketmekten başka bir anlamı olmadığını anlarsınız. Analar aynı bayraklar farklı..! Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden..! Çocuklarımızın tabutu yanyana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe, omuz omuza..!

mesajını yazmasından ötürü, terör örgütü propagandası yapma suçundan hakkında 2,5 yıl hapis cezası verilmiştir.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, 28 Şubat ve öncesinden hak savunuculuğu ve aktivizmle anılan kimliğiyle, bugün iktidarda olan çevre de dahil olmak üzere, Türkiye’de her kesimden mağdurun, hakkı gasp edilenin yanında olmayı ilke edinmiş; bu yönüyle toplumun her kesiminin kabulünü kazanmış; vicdanın sesi olmuştur. Malesef her dönemde onun faaliyetlerinden rahatsız olanlar tarafından hak gaspına uğramış, bugün de hem işinden edilmiş hem de özgürlüğü hedef alınmıştır.

Türkiye’de iddia edildiği üzere “tarafsız ve bağımsız” bir yargının, güç ve koltuk sahiplerinden etkilenmeyen mahkemelerin var olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Yukarıdaki sözlerin hiçbir şekilde suç unsuru içermediğini de. Suç unsuru olamayacak gerekçelerle işinden olmayı, yargılanmayı, hapse girmeyi KHKlılar olarak şu dönemde her birimiz yaşayabiliyoruz. Hukuku teslim alan, talimat ve baskı ile, belli kesimleri, şahısları cezalandıran güç ve koltuk sahipleri, topluma “vicdanın sesi” olarak mal olmuş bir değeri yargılayamaz. Tüm KHKlılara yapılanlar gibi, bu tür siyasi kararların geri dönüşü Türkiye için ağır olacaktır. Çünkü yarın güç sahipleri adil, bağımsız, tarafsız bir yargı talep ettiklerinde onların hakkını yine savunacak olan Ömer Faruk Gergerlioğlu ve hak savunucularıdır.

OHAL boyunca KHKlılar sivil ölüme itilirken, tecrit edilip bekletilirken, anne çocuk, hasta, yaşlı hapse atılırken, sabah akşam seslerini duyurmaya çalışırken, devlet yetkilileri, siyasi partiler, güç ve koltuk sahipleri yoktu. Ömer Faruk Gergerlioğlu vardı. Gergerlioğlu’na verilen bu karar kabul edilemez. KHKlı Platformu olarak, hak ve adalet yolundan ayrılmayacağını bildiğimiz Gergerlioğlu’nun yolculuğunda, onun en büyük destekçisiyiz.

Haksızlıkların ve zulmün biteceği güne kadar bizler de hak savunucuların yanında olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna duyurulur.

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın